Wybór domku dla lalek

Wybór domku dla lalek, to nie jest łatwe zadanie, a jest to wymarzona zabawka większości małych dziewczynek. Już od najmłodszych lat dziewczynki chcą posiadać miniaturowy domek w swojej kolekcji. Jak wybrać idealną zabawkę, by oprócz efektów wizualnych domek dla lalek pozwalał na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem?

 

wybór domku dla lalek

Domki dla lalek – rozmiary

Rozmiary domków dla lalek to ważna kwestia wyboru. Dostępne są domki zarówno malutkie, jak również pozwalające dziecku bawić się na stojąco. Wybór domku oczywiście uzależniony jest od ilości miejsca wolnego w pokoju. Ponadto należy uwzględnić przyszłe mieszkanki domu. Duże lalki nie zmieszczą się bowiem w małym pomieszczeniu. Jeśli mamy niewiele miejsca w pokoju lepiej zdecydować się na miniaturowy domek, gdyż ten zajmuje mało miejsca.

Domki dla lalek – wyposażenie

Wyposażenie domku dla lalek to również ważna kwestia. Mnóstwo ofert dotyczy bowiem zakupu samego domku i konieczne jest skompletowanie akcesoriów, by przejść do zabawy. Domki takie zazwyczaj wyposażone są tylko w meble, resztę akcesoriów pozostawia się do wyboru dziecka. Daje to szerokie możliwości i kreatywne wykorzystanie zabawki.

wybór domku dla lalek zabawka

Domki dla lalek – materiał wykonania

Materiał, z którego wykonany jest domek dla lalek to oczywiście kwestia indywidualnego wyboru. Warto jednak zwrócić uwagę na upodobania dziecka. Jeśli zazwyczaj bawi się zabawkami drewnianymi, domek z drewna na pewno przypadnie do gustu. Taki domek jest również ekologiczny, dlatego rodzice często decydują się właśnie na domek drewniany. Domki z plastiku są zazwyczaj lżejsze i dają się łatwo przenosić. To niewątpliwa zaleta dla dziecka, które nie ma wystarczająco dużo siły, by samodzielnie przenosić swoje skarby. Decydując się na zakup domku z plastiku należy sprawdzić wszystkie niezbędne certyfikaty, by zabawka była bezpieczna.

Domki dla lalek – kreatywne zabawki

Domki dla lalek to kreatywne zabawki. Rozwijają u dziewczynek zmysł estetyczny i relacje społeczne. Uczą się empatii i odpowiedzialności. Obecnie duży nacisk kładzie się na naukę poprzez zabawę, stąd w sklepach jest całe mnóstwo zabawek kreatywnych, które pomagają wykształcić u dzieci odpowiednie cechy. “Zabawa w dom” za pomocą domku dla lalek to idealny sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Zachęca do poznawania świata, ćwiczy zdolności manualne i koordynację wzrokowo – ruchową.

Zabawa z domkami to również doskonały sposób na kreatywne spędzenie czasu. Odpowiednio dobrany domek to zachęta do ciągłej zabawy poprzez doposażenie kolejnych akcesoriów i elementów.

 


>tycichatka.pl