Kreatywne zabawki DIY

Kreatywne zabawki – własnoręcznie składane domki dla lalek

 

Gustowne wnętrza, klimatyczne pokoiki, a wszystko dopasowane do siebie w najdrobniejszym szczególe. Wbrew pozorom nie jest to opis nieruchomości w drogiej dzielnicy, ale domków dla lalek oferowanych przez sklep TyciChatka. Domków, które z pewnością spodobają się tak dzieciom, jak i dorosłym.

 

kreatywna zabawka

Czym właściwie są te wyjątkowe chatki? Są to modele różnego rodzaju pomieszczeń, od pięknie urządzonych pokoików, przez sklepik z kawą, antykwariat, aż po wiejski ogródek. W dodatku dopracowane z taką dokładnością, że znajdziemy w nich mikroskopijne kwiatki w wazoniku, filiżanki, a nawet pieska podlewającego ogródek wężem ogrodowym. Jednak przede wszystkim to wspaniała zabawa, która łączy w sobie estetykę z ćwiczeniem kreatywności i dokładności.

Kreatywna zabawka dla każdego

To, że małe dziewczynki marzą o pięknym domku dla lalek, słyszał chyba każdy. Zresztą wystarczy przejść się wokół półek sklepowych przeznaczonych dla dzieci, żeby zobaczyć, że ta zabawka od wieków niezmiennie pozostaje obiektem dziewczęcych pragnień. TyciChatka z pewnością sprawdzi się właśnie w takiej roli, chociaż jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko standardowym domkiem dla lalek.

To kreatywna zabawka zachęcająca do efektywnego spędzania wolnego czasu, równocześnie przyczyniająca się do rozwoju umiejętności motorycznych, precyzji, a nawet logicznego myślenia. W końcu każdy element otrzymany w zestawie montuje się samodzielnie, co już można uznać za świetną, ale i rozwijającą zabawę. Poza tym jest to też wspaniała okazja, żeby z takiego montażowego wyzwania uczynić prawdziwe rodzinne bądź przyjacielskie spotkanie, w którym domek dla lalek staje się pretekstem do wspólnego spędzania czasu. Jedyne ograniczenia w tym zakresie dotyczą bardzo małych dzieci, a więc w wieku poniżej ósmego roku życia, które to są narażone na połknięcie najdrobniejszych elementów zestawu.

Nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych

Powszechnie wiadomo też, że składanie modeli to naprawdę popularne i rozwijające hobby. Skoro można składać samoloty, samochody, pociągi, bądź też innego rodzaju pojazdy, to dlaczego nie można budować mikroskopijnych modeli budynków? Stąd też TyciChatki sprawiają dorosłym przynajmniej taką samą frajdę jak dzieciom. W końcu wzniesienie od podstaw domu to duża satysfakcja i duma. Zwłaszcza że już gotowy domek przyciąga wzrok praktycznie każdego gościa. Z tego samego powodu zakup tego rodzaju zestawu jest również oczywiście doskonałym pomysłem na niebanalny prezent. Podarunek, który z pewnością spodoba się zarówno osobom, które kochają piękne drobiazgi i estetyczne ozdoby, jak i tym, którzy mają w sobie duszę prawdziwego modelarza.

Wreszcie, sama kwestia zakupu jest naprawdę bardzo prosta i przejrzysta. Chatki można zamówić w sklepie internetowym, bez wychodzenia z domu, a polska wersja instrukcji jest automatycznie wysyłana po zakupie, w formie elektronicznej. Zresztą samo składanie zestawu jest bardzo intuicyjne, przez co zabawa z chatkami jest naprawdę przyjemnością, a nie powodem do frustracji. Poza tym, na stronie internetowej sklepu znajduje się Tyciblog oraz Vademecum, z których dowiemy się wszystkiego, co tylko będzie nam potrzebne do własnoręcznego zbudowania malutkiego domku. Zakres dostępnych budynków stale się powiększa, więc z pewnością każdy znajdzie w ofercie coś ciekawego dla siebie. Każda chatka to kreatywna zabawka, tak dla dziecka jak i dorosłego.


>tycichatka.pl